Rozstanie

Nie zostawię was sierotami, powrócę do was i rozraduje się wasze serce. Znowu jednak was zobaczę, i rozraduje się serce wasze, a radości waszej nikt wam nie zdoła odebrać.
(J 14,18; 16,22)

Co to za radość, która rozraduje moje serce i której nikt nie jest w stanie mi zabrać… Gdzie jest jej źródło i kto może nasycić mnie taką radością, co żyje na głębinach mnie samej?

Pragniemy jej i jakbyśmy ją „znali”. Mieszka w nas i czasami, niczym uśpiona królewna ożywa i tańczy… Poeci wtedy układają strofy z doskonałych słów, a malarze zapominają się w kolorach. Tylko dziecko przeżywa te chwile … po prostu, dalej biegając po łące i goniąc motyle.

Pan Jezus mówi do swoich uczniów, że odchodzi. I będzie zabity w Wielki Piątek, i przyjdzie cisza Wielkie Soboty. I wydawać się będzie, że zostaliśmy sierotami.

Matka i ojciec dają mi tożsamość. Jestem ich dzieckiem.
Gdy Jezus odejdzie, możemy stracić grunt pod nogami i nie będziemy wiedzieli kim jesteśmy. Przy Nim, jestem dzieckiem. Ojca, do którego On idzie. Bez Jezusa – nie widzę już drogi, nie mam światła i życia w sobie… Mogę być wtedy, jak sierota.

Pascha Jezusa i moja. Jak matki, która nosząc pod sercem swoje dziecko przez dziewięć miesięcy, w chwili porodu wchodzi w ciemność, by dojść do światła. I potem nie pamięta już bólu. Wystarczą jej oczy dziecko. To spojrzenie wzajemne daje życie. I matce i narodzonemu. I tej radości nikt nie jest w stanie zabrać.

Jezus  daje mi słowo: nie zostawię was sierotami.  Duch, którego On nam obiecał, pokaże mi znowu Jego oblicze. Znowu Go zobaczę, choć świat będzie sądził, że to iluzja, bo przecież nic nie widać…

Ale ja wiem, że to światło już zabłysło i nic, ani nikt, nie jest w stanie mi go przysłonić ani zgasić. Jestem już po drugiej stronie. Po stronie życia.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s