Oblicze

Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata» J 6,51

O Ciało Jezusa rozbija się ludzki rozum.
Na takiego Boga, który w ciele podobny jest do człowieka, nie chce się zgodzić. Tak, jak szatan nie zgodził się na zamysł Boga, w którym Bóg zniża się, ogałaca z boskości i przyjmuje naturę ludzką.

Z miłości do człowieka, którego Bóg stworzył na Swój obraz, z miłości utkał jego duszę i ciało, dał mu Swoje tchnienie – życie.
Bóg zakochał się w człowieku tak bardzo, że podzielił się z nim miłością, Swoją istotą.

A Miłość Boga jest wolna. Jest dobrowolnym przylgnięciem.
I człowiek może Bogu powiedzieć NIE.

Szukam Twojego Oblicza Panie… 
I przeglądam się w lustrze, szukając podobieństwa. I nie widzę.

Blepo, theoreo, orao... Duch Ojca poprzez greckie słówka pomaga mi powoli odzyskiwać widzenie. U świętego Jana patrzenie, widzenie może być na trzech poziomach.

Blepo, widzę to co jest widoczne zmysłami.
Widzę białą okrągłą hostię, którą podnosi do góry kapłan podczas Eucharystii.

Theoreo, widzę coś jeszcze. Słowa kapłana dopowiadają mi to, co widzę. To jest Ciało moje… Co to znaczy? Jak to Ciało Chrystusa? W opłatku?! W kawałku białego jak śnieg pieczywa, który zaraz rozpuszcza się w moich ustach i nie pozostaje… nic?!

Orao, wierzę, że Ty jesteś Bogiem, który stał się Człowiekiem. Znałeś nasz głód Ciebie. I Twoje Słowa, które mają moc uzdrowienia, ocalenia i rozdawania tysiącom głodnych chleba, zmieniają chleb w Twoje Ciało. Patrzę i wierzę. I mówię: Oto mój Bóg!

Kto wyruszy w tę drogę? Kto zapragnie zobaczyć Oblicze Jezusa w kawałku chleba…? Kto zadziwi się słowami o życiu wiecznym, które otrzyma ten, kto zjadać Cię będzie…?

Twoje Słowo jest pokarmem dla duszy. Twoje Ciało i Krew, sprawiają, że stajemy się „krewnymi”, przemieniają wszystko i na końcu ktoś zawoła: podobny jesteś do Ojca!

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s